Degustacje alkoholi

Odkryj szlachetne smaki świata

Degustacja alkoholi to wyjątkowe doświadczenie, które pozwala odkrywać różnorodność smaków, aromatów i bogactwo kultury picia trunków. Spotkania z naszymi sommelieremi są swoistą przygodą sensoryczną – wieczory degustacyjne w Bre! Bre! stanowią bowiem okazję do wymiany wrażeń i spostrzeżeń, a także czerpania przyjemności ze wspólnego odkrywania charakterystyki alkoholów z różnych zakątków świata. Sprawdź, jakie wydarzenia degustacyjne zaplanowaliśmy na najbliższe tygodnie.

Degustacje wina – Wrocław i okolice

Bez względu na to, czy jesteś początkującym degustatorem, czy też doświadczonym już znawcą, degustacja wina w Bre! Bre! z całą pewnością pozwoli Ci pogłębić dotychczasową wiedzę na temat świata winiarskiego. Organizowane przez nas spotkania odbywają się w małych, maksymalnie kilkunastoosobowych grupach, co pozwala na stworzenie atmosfery sprzyjającej wymianie wiedzy i doświadczeń oraz pełne docenienie różnorodności smaków i aromatów prezentowanych trunków.

Degustacja wina z sommelierem skupia się na studiowaniu różnych aspektów napoju, takich jak jego kolor, intensywność aromatu, smak, struktura czy kwasowość. Uczestnicy spotkania poznają również informacje na temat pochodzenia wina – spotkania degustacyjne stanowią doskonałą okazję do edukacji zarówno na temat różnych odmian win, jak i regionów oraz technik ich produkcji, a także podstawowych zasad harmonizacji z potrawami.

Jak przebiega degustacja win? Spotkania degustacyjne w Bre! Bre! przeprowadzane są przez doświadczonych sommelierów, którzy przewodzą uczestnikom przez cały proces oceny testowanych trunków. Podstawowe etapy degustacji wina obejmują analizę wzrokową, zapachową oraz smakową, które podsumowywane są subiektywną, ogólną oceną degustatora.

Spotkania degustacyjne dla pasjonatów whisky

Osoby gustujące w mocnych alkoholach chętnie decydują się na degustację whisky. Wrocław i jego mieszkańcy mogą skorzystać z oferty przygotowanej przez lokalny salon Bre! Bre!, znajdujący się na wrocławskim Ołtaszynie. Do tej pory nasi goście brali udział w degustacjach takich whisky, jak Johnnie Walker Gold Label, Singelton Malt Master, a także kilkunastoletnich produktów szkockiej destylarni GlenAllachie.

Choć degustacja whisky może należeć do nieco wymagających doświadczeń, udział w takim spotkaniu z całą pewnością przyniesie Ci wiele satysfakcji. Nasi prowadzący starannie przybliżą Ci właściwe techniki degustacji alkoholu, abyś mógł jak najlepiej cieszyć się subtelnym pięknem i bogactwem aromatów szlachetnego whisky.

Degustacja whisky – Wrocław i dolnośląskie

Jak wyglądają poszczególne etapy przebiegu spotkania, podczas którego degustowane jest whisky? Pierwszym krokiem jest ocena wizualna – uczestnicy analizują kolor trunku, wskazujący na rodzaj beczki, w której whisky dojrzewała, jak również na wiek i charakter alkoholu. Kolor może być jasnozłoty, bursztynowy, mahoniowy lub nawet ciemnobrązowy.

Następny etap to nosing, podczas którego ocenie podlega zapach alkoholu, będący niezwykle ważnym elementem w odbiorze tego trunku. Whisky może być bogata w aromaty owocowe, floralne, dymne, torfowe, korzenne czy orzechowe.

Nadchodzi czas na próbę whisky. Goście podnoszą wówczas szkło do ust, pozwalając trunkowi osiąść na podniebieniu, a następnie delikatnie go spijają. Podczas degustacji zwraca się uwagę na takie aspekty, jak m.in. gładkość, długość finiszu czy nuty smakowe whisky, które mogą być zarówno delikatno-słodkawe, jak i wytrawne oraz torfowe.

Spędź niezapomniany czas na degustacji alkoholi w Bre! Bre!

Wizyta w Bre! Bre! to doskonały pomysł na każdą okazję – degustacja alkoholu stanowi ciekawe urozmaicenie integracji firmowych, wieczorów kawalerskich czy spotkań ze znajomymi. Nasi eksperci organizują wieczory degustacyjne na każdą kieszeń z takimi trunkami w roli głównej, jak wino, whisky, rum, wódka, a także okowita. Zainteresowała Cię nasza oferta? Zgłoś się na grupowe degustacje wypełniając formularz, kup bilet indywidulanie lub skontaktuj się z nami telefoniczne: +48 507 461 850.

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Instagram